středa 20. července 2016

PREČÍTANÉ LETO - O CESTÁCH 1

Na tento týden jsem měla několik "cestovatelských" plánů, leč onemocněla jsem. A tak se B. musela spokojit s audio pohádkou - Honzíkovou cestou a teď, když se krk trochu umoudřil máme jako vrchol naší aktivity pohádky šeptané. Ale vlastně je to i docela prima - jen tak lenošíme na terase, nikam se nevypravujeme a jsme víc "spolu".

náš cestovatelský výběr


Velké putování Vlase a Brady
(František Skála)

Moje srdcová. Mám schované i už docela otrhané první vydání, které jsme koupili v mých šesti letech na dovolené. Nikomu doma se ale nelíbila, prý je děsivá, tak jsem si ji četla sama. Vypadá to, že B. zdědila slabost pro Vlase a Bradu po mně, často se k ní vrací. Jen ten komix se mi špatně předčítá:)
Jak Cílek Lídu našel
(František Skála)

Příběh o putování, který doplňují analogové fotky vyrobených postaviček zasazených do přírody.
Petr Pan a Wendy
(James Matthew Barrie, Anne Grahame Johnstone)

Děj je upravený pro mladší čtenáře a nic moc, ale ty ilustrace! Ty bych si i po víc jak 20 letech mohla prohlížet pořád dokola, stejně tak si knížku často sama prohlíží i B.

Svět zvířat a rostlin
(Svojtka&Co.)

Moc pěkně udělaná zvuková knížka - realistické ilustrace zvířat i rostlin, místo jejich výskytu a krátce popsaná zajímavost z jejich života. Rády hádáme zvířata podle zvuku.Oskar a měsíční kočky
(Lynda Gene Rymond/Nicoletta Ceccoli)

O Oskarovi už jsem psala dřív. Pořád velmi oblíbený kousek naší knihovničky.


1 komentář: