čtvrtek 31. července 2014

KNIHOVNIČKA

Kozí knížka
(Tereza Říčanová)

Od doby, co jsme Kozí knížku přinesly z knihovny ji B. skoro nedala z ruky a chce ji číst pořád dokola. Knížka poutavě popisuje život kozy se vším, co k němu patří včetně vylučování, rozmnožování, porodu a porážky kůzlat - a to s lehkostí a samozřejmostí, bez jakýchkoliv příkras - a přesto milým způsobem. Ač jsem stále rozpačitá z oné porážky a není to zrovna věc, se kterou bych chtěla B. seznamovat, i tak o ni plánuju obohatit naši knihovničku nastálo, protože mi připadá opravdu hodně povedená.
Adam a koleno
(Dagmar Urbánková)

Má jít o příběh odehrávající se na koleni pod roztrženými kalhotami, ale osobně se mi zdá docela nezajímavý a nicneříkající. Naproti tomu grafická podoba mě zaujala hodně - vyfocené naaranžované miniatury vyrobené z kdečeho - hravé, vtipné, fantazii podněcující. Čekala jsem, co na ni B. řekne a docela ji bavila, taky se jí líbilo objevovat a poznávat různé vyrobené předměty.

Rýmovačky naší Kačky
(Ladislav Havránek, Ferdinand Krch)

Leporelo tentokrát s "klasickými" ilustracemi založené na hře s rýmy a rytmem a to se B. hodně líbí. Prostřednictvím vzájemně rýmujících se slov seznamuje děti se slovesy zvuků zvířat, zvířecími rodinami, tvořením zdrobnělin na základě velikosti... Každé slovo doplňuje obrázek, takže mluvící děti můžou leporelo samy "číst" a rýmovat.


Žádné komentáře:

Okomentovat