středa 30. dubna 2014

KONFERENCE AKTIVNÍHO RODIČOVSTVÍ

S M. jsme se zúčastnili Konference aktivního rodičovství. Nikdy jsem na podobné akci nebyla a nikdy jsem nepotkala tolik podobně smýšlejících lidí pohromadě. Hlavně jsem vždycky chtěla vidět "svobodné děti" naživo a tady jich bylo opravdu hodně, od snad sotva měsíčních miminek, přes batolata až po pár starších dětí.
A co mě hrozně fascinovalo bylo, že i přes to množství dětí tam byl relativně klid - miminka téměř neplakala, starší děti neměly potřebu rušit... Tak jsem viděla, že to v praxi opravdu funguje - pokud rodiče respektují potřeby dětí, stejně tak se jim to vrací a bylo to pro mě povzbuzení, že jsme se vydali správnou cestou:)

Do reportu se pouštět nechci, neb videa budou ke shlédnutí na stránkách (obzvlášť Naomi Aldort si chci znovu poslechnout!), takže tady je pár postřehů, na které bych se teď chtěla víc zaměřit:

* dítě není středobod našeho světa, nemělo by se všechno točit jen kolem něj
* pokud chceme, aby dítě respektovalo naše potřeby, musíme my respektovat jeho (tzn. pokud chci dělat něco svého, musím nejdřív zajistit uspokojení potřeb dítěte včetně toho, že se mu budu nějakou dobu předtím plně věnovat)
* v krizových situacích pomáhá zpívat si:)
* v partnerských neshodách prý může celou situaci změnit to, že muž naštvanou ženu v duchu přijme se všemi emocemi, to musíme vyzkoušet:)

A M. byl nadšený z vegetariánského jídla, kterým jsme se na místě občerstvovali, nevídáno!

2 komentáře:

  1. Jsem zvědavá na videa i vyprávění..tvůj příspěvek mě natěšil ještě víc :D

    OdpovědětVymazat